Paulus Jansen

Weblog
Paulus Jansen

Woordvoerder ruimtelijke ordening, milieu, wonen, energie/klimaat en water
in de Tweede-Kamer

maandag 23 februari 2009, 9.48 uur – paulus
Categorie: Algemeen

Eervol ontslag?

De coalitiepartijen in de gemeenteraad van Den Helder willen dat burgemeester Stefan Hulman wordt voorgedragen voor eervol ontslag, omdat hij het invullen van zijn declaratiestaat tot kerntaak gemaakt had. Pardon: eervol??

shulman

Hulman raakte in opspraak omdat hij een extra woonvergoeding van €3.200 per maand vroeg -en kreeg- toen hij zijn oude woning in Rotterdam niet snel genoeg kwijt raakte. Daarbij verzweeg hij inkomsten uit wachtgeld dat hij nog ontving als oud-wethouder in de gemeente Rotterdam.

De Volkskrant publiceerde zaterdag een bloemlezing uit het rapport van Deloitte naar het declaratiegedrag van de burgemeester. Zo mocht de gemeente Den Helder opdraaien voor de verhuizing van zijn biljarttafel, inclusief het aanbrengen van een nieuw biljartlaken. Ook declareerde Hulman het navigatiesysteem voor de BMW-cabrio van zijn vriendin bij de gemeente. In november 2007 -de R zat in de maand- reisde Hulman af naar de Antillen voor een lezing over het besturen van een gemeente. De Vereniging Nederlandse Gemeenten betaalden zijn ticket, maar dat vond Hulman niet genoeg. Den Helder mocht nog 1309 euro schuiven voor het opwaarderen naar bussiness class.

Eervol ontslag? Die man moeten ze met pek en veren over de gemeentegrens heen jagen.

2 reacties »

  1. Doelmatig communiceren
    Corruptie moet worden bestraft met veel hogere boetes.

    Declaratieregels moeten zeer uitgebreid worden toegelicht op overheidswebsites.

    Veel ambtelijke reizen moeten worden vervangen door videoconferenties, VOIP, videochat, besloten of publieke webfora, vergadersoftware, (besloten) blogs, webvideo’s enz…

    Dat is veel goedkoper, transparanter, tijdsbesparend en vaak effectiever. En bij webvideo kunnen de beelden nog jarenlang via internet worden bekeken.

    Voor geheim overleg kunnen ook videobestanden worden uitgewisseld per email of dvd en kunnen digitale teksten digitaal worden versleuteld zodat ze voor onbevoegden niet leesbaar zijn.

    GRATIS ONLINE VERGADERSOFTWARE
    ‘DimDim’ software voor elektronisch vergaderen schijnt redelijk goed en gebruiksvriendelijk te zijn:
    http://www.leerbeleving.nl/2008/12/08/bruikbare-webconferencing-tool/

    Reactie door Jaap Veldkamp — februari 23, 2009 @ 1:05 pm

  2. Ook ik vroeg extra woonvergoeding aan me baas, echter die zij je moet blij zijn dat je hier mag werken.

    Reactie door Jack — maart 3, 2009 @ 5:21 pm

RSS-feed voor reacties op dit bericht. TrackBack URI

Geef een reactie

31 queries. 0,331 seconds. Powered by WordPress

www.sp.nl

RSS SP.nl/Wonen





Tags

actie belasting bouwregelgeving bouwtoezicht CCS CDA consumentenrecht democratie energie energiebedrijven energiebesparing Europa financiën geluid gemeente gezondheid huurbeleid hypotheek kernenergie klimaat koopwoning Limburg luchtkwaliteit luchtvaart natuur netbeheer Noord-Brabant Noord-Holland openbaar vervoer Overijssel privatisering PvdA schaalvergroting SP succes Utrecht verkeer & vervoer VVD waterschap waterveiligheid wetgeving wijkaanpak windenergie woningcorporatie Zuid-Holland